Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HERRFICKUR, förgyllt verk, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, små 15-.60, märkt Paris, boett av silver stämplad G2 (1789) EW (Eric Wellenius 1731-1802, Norrköping), diameter 46 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar ej, minutvisare saknas, urtavlan med smärre skada

111604

2011-12-07