Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HERRFICKUR, 1800-talets första del, förgyllt verk, märkt Breguet a Paris, nr 14676, spindelgång, urtavlan med arabiska siffror och målad dekor av Napoléon, Francois 2 och Alexandre, boett av silver, diameter 52 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar, visare och glas saknas, urtavlan med skador

112149

2011-12-07