Repeterur med självslag spindelgång
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REPETERUR MED SJÄLVSLAG, herrfickur med halvslag och repetition på spiralfjäder, 1800-talets början, förgyllt verk, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, guillocherad förgylld boett, urtavla och innerboett märkta Breguet, diameter 58 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott
Fungerar ej, urtavlan med sprickor, sliten förgyllning
112153
2011-12-07