Herrfickur med speldosa cylindergång
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERRFICKUR, med speldosa, 1800-talets första del, förgyllt verk, cylindergång, vit urtavla med romerska siffror, verket märkt Breguet & Fils, slät boett av silver stämplad O5 (1868), diameter 56 mm
Fungerar ej, urtavlan med obetydligt nagg, urtavla och boett ej original
112451
2011-12-08