Mora herrfickur 18 k
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MORA, herrfickur, 1920-tal, märkt i verk/boett, förgyllt 18´´´ verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små röda 13-24, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, innerboett och bygel av metall, diameter 50 mm, KEDJA, doublé
Fungerar, glas saknas, smärre bucklor
112666
2011-12-08