Gösta Åberg objekt

Gösta Åberg objekt
Gösta Åberg objekt
Gösta Åberg objekt
Gösta Åberg objekt
Gösta Åberg objekt
Gösta Åberg objekt

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÅBERG, Gösta (1905-81): Skeppsbrott, olja/objekt på pannå, signerad Åberg -59, 40x40 cm
Gösta Åberg arbetade hos Rohman vid mitten av 1920-talet samt Paramount Pictures. Han var till grunden reklamtecknare som specialiserade sig på filmaffischer.

113774

2011-12-10