Nalle Steiff
Klubbat för:
4 800 SEK
4 000 SEK
STEIFF TEDDYBJÖRN, omkring 1920-30-tal, vit plysch, svarta och bruna ögon i glas, tassar med filt, rörliga ramar och huvud, brummekanism, knapp i örat, längd 42 cm
Smärre slitage och missfärgningar, torkad, brummekanismen ur funktion
114365
2011-12-18