Steiff nalle

Steiff nalle
Steiff nalle
Steiff nalle
Steiff nalle

Såld för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

STEIFF TEDDYBJÖRN, omkring 1910-tal, vit plysch, svarta knappögon, tassar med filt, rörliga ramar och huvud, brummekanism, längd 70 cm

Saknar märkning, lagningar, smärre slitage och skador, brummekanismen ur funktion

114715

2011-12-18