Fernand Leger färgakvatint
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
FERNAND LEGER, efter1881-1955, Femme á la Cruche
Färgakvatint utförd 1928 av Jacques Villon efter förlaga av Legér, signerad Legér och Jaques Villon, numrerad 50/200. Editerad av Bernheim-Jeune, Paris.
I. 47,5 x 31,5 cm S. 65,5 x 50 cm
Proveniens: Galleri Burén
115004
2011-12-19