Fernand Leger färgakvatint

Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint
Fernand Leger färgakvatint

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

FERNAND LEGER, efter1881-1955, Femme á la Cruche
Färgakvatint utförd 1928 av Jacques Villon efter förlaga av Legér, signerad Legér och Jaques Villon, numrerad 50/200. Editerad av Bernheim-Jeune, Paris.
I. 47,5 x 31,5 cm S. 65,5 x 50 cm
Proveniens: Galleri Burén

115004

2011-12-19