Jonas Bohlin cafébord
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CAFÉBORD med glasskiva, Jonas Bohlin, Motiv Isaac Grünewald "Det sjungande trädet" (utskuren affisch), höjd 73 cm, diameter 54 cm, Detta är enligt uppgift 1 exemplar av de ca 20 st "svenska bord" som Bohlin utförde till ESK-konferensen/Utrikesministrarna (1992 Stockholm, Älvsjö)
Glasskador, slitage, affisch med fuktfläck
115018
2011-12-22