Jonas Bohlin cafébord

Jonas Bohlin cafébord
Jonas Bohlin cafébord
Jonas Bohlin cafébord
Jonas Bohlin cafébord

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CAFÉBORD med glasskiva, Jonas Bohlin, Motiv Isaac Grünewald "Det sjungande trädet" (utskuren affisch), höjd 73 cm, diameter 54 cm, Detta är enligt uppgift 1 exemplar av de ca 20 st "svenska bord" som Bohlin utförde till ESK-konferensen/Utrikesministrarna (1992 Stockholm, Älvsjö)

Glasskador, slitage, affisch med fuktfläck

115018

2011-12-22