Franska urnor
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
URNOR med hänklar, 1 par, sannolikt Frankrike 1840-50-tal, porslin, polykromt målad dekor av Oskar I och Josefina av Leuchtenberg, sannolikt efter Fredrik Westin, turkos glasyr, förgyllningar, hänklar med dubbelmaskaroner, höjd 23 cm
liten förgyllning
115063
2011-12-20