Franska urnor

Franska urnor
Franska urnor

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

URNOR med hänklar, 1 par, sannolikt Frankrike 1840-50-tal, porslin, polykromt målad dekor av Oskar I och Josefina av Leuchtenberg, sannolikt efter Fredrik Westin, turkos glasyr, förgyllningar, hänklar med dubbelmaskaroner, höjd 23 cm

liten förgyllning

115063

2011-12-20