Ivan Aguéli blyerts
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AGUÉLI, Ivan (1869-1917): Landskap med träddunge, signerad med arabiska bokstäver, blyerts på papper, 13x19 cm
PROVENIENS: Doktor Carl Fribergs samling, Sala
Gåva 1947 till doktor Marianne Wistedt, Lidingö
Professor Gösta Garpe, Lidingö
därefter i arv till nuvarande ägare
115571
2011-12-27