Ivan Aguéli blyerts

Ivan Aguéli blyerts
Ivan Aguéli blyerts
Ivan Aguéli blyerts
Ivan Aguéli blyerts
Ivan Aguéli blyerts
Ivan Aguéli blyerts

Klubbat för:

9 600 SEK

6 000 SEK

AGUÉLI, Ivan (1869-1917): Landskap med träddunge, signerad med arabiska bokstäver, blyerts på papper, 13x19 cm
PROVENIENS: Doktor Carl Fribergs samling, Sala
Gåva 1947 till doktor Marianne Wistedt, Lidingö
Professor Gösta Garpe, Lidingö
därefter i arv till nuvarande ägare

115571

2011-12-27