Order of the Sword

Order of the Sword
Order of the Sword
Order of the Sword
Order of the Sword
Order of the Sword
Order of the Sword

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SVÄRDSORDEN, Sverige, Kommendörs-set, med förgyllt halskors samt kraschan i silver, båda i etui
Proveniens: Flygöversten Jan Anders Oterdahl, utnämnd 1971 vilket visas av utnämningsbrevet som medföljer. Oterdahl var en av de första att flyga Vampireplan i Sverige

115700

2012-01-31