Order of the Sword
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SVÄRDSORDEN, Sverige, Kommendörs-set, med förgyllt halskors samt kraschan i silver, båda i etui
Proveniens: Flygöversten Jan Anders Oterdahl, utnämnd 1971 vilket visas av utnämningsbrevet som medföljer. Oterdahl var en av de första att flyga Vampireplan i Sverige
115700
2012-01-31