Fat fajans

Fat fajans
Fat fajans

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FAT, 2 st., sannolikt Magdenburg 1700-tal, fajans, spegeln med dekor av blommor i sepia och grönt, genombrutna bräm med dekor av pousserande blommor, längd 25,5 cm

En med lagningar, glasyrnagg

116284

2012-01-09