Väggpendyl Anders Rundelius

Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1700-tal, urtavlan märkt A Rundelius Stockholm, (Anders Rundelius 1746-1809), höjd 82 cm, pendel finns

Skadat glas, löst ornament, skador, nyckel saknas

116341

2012-01-08