Bengt Lindström Eddan
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008): Eddan, svit med 14 av ursprungligen 15 färglitografier, 1975, signerade och numrerade Lindström III/III (huvudupplagan 100 ex.). Med textsidor i trälåda med handkolorering av konstnären, även locket signerat och numrerat, 24 x 31,5 cm
116879
2012-01-15