Bengt Lindström Eddan

Bengt Lindström Eddan
Bengt Lindström Eddan
Bengt Lindström Eddan
Bengt Lindström Eddan

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008): Eddan, svit med 14 av ursprungligen 15 färglitografier, 1975, signerade och numrerade Lindström III/III (huvudupplagan 100 ex.). Med textsidor i trälåda med handkolorering av konstnären, även locket signerat och numrerat, 24 x 31,5 cm

116879

2012-01-15