Helmer Osslund gouache landskap
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OSSLUND, Helmer (1866-1938): Ångermanländskt landskap, signerad Helmer Osslund, gouache på papp, 42,5 x 62,5 cm.
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares farfar, Sundsvalls läroverk
därefter i arv inom familjen
116931
2012-01-16