Helmer Osslund gouache landskap

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

OSSLUND, Helmer (1866-1938): Ångermanländskt landskap, signerad Helmer Osslund, gouache på papp, 42,5 x 62,5 cm.
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares farfar, Sundsvalls läroverk
därefter i arv inom familjen

116931

2012-01-16