Henri Michaux Vents et Poussières
Closed
2012-01-16
116932
| Sold for | 8 400 SEK |
| Estimate | 6 000 SEK |
MICHAUX, Henri "Vents et Poussières", Galeri Karl Flinker, Paris 1962, 1 signerad etsning samt 9 gravyrer av författaren, tryckt i 80 numrerade exemplar på velinpapper, i originalkartong