Samovar i mässing Ryssland
Vollendet
2012-01-17
117024
| Höchstes Gebot | 3 400 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
SAMOVAR, mässing, Ryssland, omkring 1900, stämplad Greve Nikolai Woronsow, staden Tola, höjd 46 cm
smärre repor, bruksslitage