Herrfickur 18 k

Herrfickur 18 k
Herrfickur 18 k

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

HERRFICKUR, 1920-tal, vitt 20´´´ verk, skruvade stenar, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små röda 13-24, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, diameter 54 mm

Fungerar, smärre buckla, invändig gravyr daterad 1929

117075

2012-03-24