Herrfickur 18 k
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
HERRFICKUR, 1920-tal, vitt 20´´´ verk, skruvade stenar, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små röda 13-24, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, diameter 54 mm
Fungerar, smärre buckla, invändig gravyr daterad 1929
117075
2012-03-24