Fartygsporträtt
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av norska lastångaren "Boulette" från Kristiania, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, Kra, 1917, olja på pannå, i livbojsformad ram, diameter 23 cm
117203
2012-02-26