Fartygsporträtt Gulbrandsen
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av svenska passagerarångaren "Birger Jarl" från Stockholm, signerad och daterad Olaf G, Kra -10, olja på pannå, i livbojsformad ram, diameter 23 cm
117204
2012-02-26