Urna med lock vas i porslin Kina
2012-01-20
117493
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
URNA med lock, 1900-tal, bär märkning, VAS, 1800-tal, porslin, Kina dekor i emaljfärger med kartuscher av palatsinteriörer, höjd 20-41 cm
Vas med smärre nagg på brättet