Ram, rokoko, sannolikt stockholmsarbete

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

RAM, rokoko, sannolikt stockholmsarbete, förgylld och bronserad, träskuren dekor, innermått ca 57x45 cm, med pastell i Gustaf Lundbergs art, 1800-talets första hälft, 56,5x44,5 cm

Smärre skador, pastellen skarvad

117629

2012-01-21