Nils Dardel oljemålning
2012-01-22
117738
| Klubbat belopp | 7 600 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
DARDEL, Nils (1888-1943): "Torpargubbe", signerad N Dardel, utförd 1911, olja på duk, 46x38 cm Utställd: Liljevalchs Konsthall 1955
Smärre färgbortfall