Myntskåp
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MYNTSKÅP, 1900-tal, i nygotik, ek, inredd med myntlådor, höjd 180, 125x55 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand
Skador, nyckel saknas, 2 lådor saknas
118390
2012-01-26