Myntskåp

Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MYNTSKÅP, 1900-tal, i nygotik, ek, inredd med myntlådor, höjd 180, 125x55 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand

Skador, nyckel saknas, 2 lådor saknas

118390

2012-01-26