Fransk värja
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄRJA, fransk, 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med vikbar inre parerplåt, den yttre dekorerad med tupp över fantrofé, klingan märkt Manufacture Royale de Klingentahl Octobre 1830, längd 96 cm
118920
2012-02-20