Officersvärja svensk

Officersvärja svensk
Officersvärja svensk

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med graverad dekor med Carl XIV Johans namnchiffer, förgyllt mässingsfäste, längd 94 cm

smärre korrosion mot spetsen

118921

2012-02-20