Officersvärja svensk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med graverad dekor med Carl XIV Johans namnchiffer, förgyllt mässingsfäste, längd 94 cm
smärre korrosion mot spetsen
118921
2012-02-20