Med signerad teckning av Robida

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROBIDA. MISTRAL, F. Les secrets des Bestes. Paris (Henry Floury) 1896.
Medbundet omslag. Med signerad teckning i bläck och akvarell av A. Robida.
Senare skinnband. "Exemplair sur papier impérial du Japon spécialement imprimé pour sa majesté Oscar II, roi de Suède et de Norwège". Upplaga tryckt i 500 exemplar, detta exemplar till kung Oscar II

Något nött band

119126

2012-02-02