Illustrerad av Otto Hupp

Illustrerad av Otto Hupp
Illustrerad av Otto Hupp

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MÜNCHENER KALENDER (48 häften). År 1886-1893, 1895-1935 (år 1933 publicerades inget) ej kontrollerad. München 1886-1935.
Rikt illustrerad i färg, av bl.a. grafikern Otto Hupp, större utvikbara planscher i år 1889 och 1892
Proveniens: David Frifelt (heraldiker). 48 häften och 3 (defekta) dubbletter

Omslagen något nötta och delvis skadade, några lagningar.

119127

2012-02-02