Illustrerad av Otto Hupp
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÜNCHENER KALENDER (48 häften). År 1886-1893, 1895-1935 (år 1933 publicerades inget) ej kontrollerad. München 1886-1935.
Rikt illustrerad i färg, av bl.a. grafikern Otto Hupp, större utvikbara planscher i år 1889 och 1892
Proveniens: David Frifelt (heraldiker). 48 häften och 3 (defekta) dubbletter
Omslagen något nötta och delvis skadade, några lagningar.
119127
2012-02-02