Värja

Värja
Värja

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, 1800-tal, med tveeggad klinga, förgyllt korsformat mässingsfäste, kavel av nätskuren ebenholts, svart skinnbalja med två förgylld mässingsbeslag, längd 86 cm

doppskon något klämd

119172

2012-02-20