Ämbetsmannavärja

Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

VÄRJA, 1871900-tal, för ämbetsman, stukatklinga med etsad, blånerad, och förgylld dekor, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier, kavelplattor av kannelerad pärlemor, svart läderbalja, längd 93 cm

119179

2012-02-20