Ämbetsmannavärja
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
VÄRJA, 1871900-tal, för ämbetsman, stukatklinga med etsad, blånerad, och förgylld dekor, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier, kavelplattor av kannelerad pärlemor, svart läderbalja, längd 93 cm
119179
2012-02-20