Bojan med lock i porslin Kina

Bojan med lock i porslin Kina
Bojan med lock i porslin Kina
Bojan med lock i porslin Kina
Bojan med lock i porslin Kina

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BOJAN med lock, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått mot fond av cracked ice mönster, höjd 30 cm

Mynning med nagg, sprickbildning

119373

2012-02-03