Polissabel

Polissabel
Polissabel

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, 1900-tal, för polisbefäl, som officerssabel m/1899, fästet märkt Luleå Polisdistrikt, svart läderbalja med två stora förgyllda mässingsbeslag, längd 100 cm, portepé

119880

2012-02-20