Slaglåspistol
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SLAGLÅSPISTOL, 1700-talets början, ändrad från flintlås, signerad I B Fontaine, graverad och stålskuren pipa med signatur i guld, signerat och graverat lås i mässing, helstock i valnöt med skulpterade mässingsbeslag, längd 54 cm
träskador
120027
2012-02-20