Kaffekoppar kanna gräddkanna sockerskål i empire

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KAFFESERVIS, 11 dlr, empire, porslin, polykromt målad dekor av landskap med byggnader och figurer, förgyllda kantränder och hänklar, omfattar 8 koppar med fat, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål med lock, kaffekannans höjd 29 cm

Sprickor och nagg, förgyllning med slitage

120048

2012-02-09