Kaffekoppar kanna gräddkanna sockerskål i empire
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 11 dlr, empire, porslin, polykromt målad dekor av landskap med byggnader och figurer, förgyllda kantränder och hänklar, omfattar 8 koppar med fat, kaffekanna, gräddkanna och sockerskål med lock, kaffekannans höjd 29 cm
Sprickor och nagg, förgyllning med slitage
120048
2012-02-09