Hulda Schenson pastell
2012-02-10
120136
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SCHENSON, Hulda (1848-1941): (2) Porträtt föreställande Gustaf von Paykull och Ebba (född Flemming), signerade, pastell, 50x37 cm
PROVENIENS: Friherrliga ätten von Paykull, Wallox-Säby, Östuna socken, Uppland
Ramarna med skador