Äldre litteratur

Äldre litteratur
Äldre litteratur

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER (7), bl.a. Burmann, P., Poetae latini minores, Leiden 1731, samtida skinnband (endast del I), Oehlenschläger, Axel och Walborg, 1810, handskrift/ avskrift av Kotzebue, Lexicon latino-svecanum (defekt)
PROVENIENS: Friherrliga ätten von Paykull, Wallox-Säby, Östuna socken, Uppland

Vissa skador

120763

2012-02-13