Äldre litteratur
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ÄLDRE BÖCKER (7), bl.a. Burmann, P., Poetae latini minores, Leiden 1731, samtida skinnband (endast del I), Oehlenschläger, Axel och Walborg, 1810, handskrift/ avskrift av Kotzebue, Lexicon latino-svecanum (defekt)
PROVENIENS: Friherrliga ätten von Paykull, Wallox-Säby, Östuna socken, Uppland
Vissa skador
120763
2012-02-13