Persian kard

Persian kard
Persian kard

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARD, persisk, 1800-tal, damaskerad klinga, fäste med förgylld dekor, kavelplattor av elfenben, balja i grönt skinn med dekorerat silverbeslag, längd 38 cm

121176

2012-02-21