Äldre historia
2012-02-23
121327
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
OLAI, ERIC, The swenskes och göthers historia,... verteradt på swenska aff J. Sylvio... Stockholm (N. Wankijff) 1678. (ej kontrollerad)
Senare svart halvfranskt band, Titelbladet med skador, lagningar, sista bladet i registret saknas
Titelbladet med skador, lagningar, sista bladet i registret saknas