Wilhelm Christian Dietrich oljemålning
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
DIETRICH, Christian Wilhelm (Tyskland 1712-1774, tillskriven):
Porträtt föreställande man iförd svart rock och hatt - bröstbild,
signerad med monogram, olja på duk, 77x64 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS: Rapps Konsthandel, Stockholm
121562
2012-02-17