Klubbat för:
9 600 SEK
12 000 SEK
AMELIN, Albin (1902-75): "Lever Lauritz" - fiskare från Svolver, Lofoten, signerad Amelin samt med dedikation, olja på duk, 82x66 cm
Utställd: Norrköpings Museum 1972, Moderna Museet 1972
121602
2012-02-17