Peter Dahl oljemålning

Peter Dahl oljemålning
Peter Dahl oljemålning
Peter Dahl oljemålning
Peter Dahl oljemålning
Peter Dahl oljemålning
Peter Dahl oljemålning

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

DAHL, Peter (född 1934): "Porträtt av en man som läser Ivar Lo-Johanssons novell Molieres sista dag II", signerad och daterad Peter Dahl -75, olja på duk, 60x49 cm
Utställd: Ivar Lo och bildkonsten, Sveagalleriet, Stockholm

121635

2012-02-17