Olle Nyman oljemålning
2012-02-18
121671
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
NYMAN, Olle (1909-1999): "Stilleben med thekanna", signerad O Nyman, olja på duk, 38x49 cm
Utställd Riksförbundet för bildande konst 1947, Ateljé Olle Nyman Nacka 2008
Smärre färgbortfall