Etsning av Dufy

Etsning av Dufy
Etsning av Dufy

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

800 SEK

DUFY. BERR DE TURIQUE, (MARCELLE). Raoul Dufy. Paris (Librarie Floury) 1930.
1 originaletsning signerad i plåten Raol Dufy. Medbundna omslag (design av Dufy). Senare blått skinnband. Upplagan tryckt i 800 exemplar, detta nummer 527

Blekt rygg, lätt nött band och omslag

122582

2012-02-27