Etsning av Dufy
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
800 SEK
DUFY. BERR DE TURIQUE, (MARCELLE). Raoul Dufy. Paris (Librarie Floury) 1930.
1 originaletsning signerad i plåten Raol Dufy. Medbundna omslag (design av Dufy). Senare blått skinnband. Upplagan tryckt i 800 exemplar, detta nummer 527
Blekt rygg, lätt nött band och omslag
122582
2012-02-27