Färglitografi av Sverre Erixon och Axel Olson

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BIBLIOFILUPPLAGA. NYSTRÖM, ANNA-LENA, - CHRISTER., Sven X-et Erixsons grafiska produktion. Inledning R. Jansson. Sundsvall (Sinklarförlaget) 1976.
4:o. 1 signerad originalfärglitografi A. Olsson, 1 signerad färglitografi Sverre Erixson, kol. ill.
Välbevarat originallinneband. Dek. skyddsomslag. Bibliofiluppl. tr. i 300 nr. ex., detta nr 267.

122678

2012-02-28