4 st kompasser 1800/1900-tal

4 st kompasser 1800/1900-tal
4 st kompasser 1800/1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOMPASSER, 4 st, en signerad IGH (Johan Gustaf Hasselström, verksam 1775-1812), 8x8 cm, en signerad C. N. Österberg, Stockholm, i träfodral märkt Lidingnö Segelsällskap 1873, diameter 5,5 cm, Lyth syftkompass, fickkompass, mässing

Ett glas saknas

122787

2012-02-26