4 st kompasser 1800/1900-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOMPASSER, 4 st, en signerad IGH (Johan Gustaf Hasselström, verksam 1775-1812), 8x8 cm, en signerad C. N. Österberg, Stockholm, i träfodral märkt Lidingnö Segelsällskap 1873, diameter 5,5 cm, Lyth syftkompass, fickkompass, mässing
Ett glas saknas
122787
2012-02-26